2 Eylül 2010 Perşembe

The Karate Kid - 2010

Zaman sıkıntısından dolayı 3 gün sonunda bitirebildiğim çok uzun seyredilmesi kolay klasik bir filmdi. Zaten adında anlaşılacağı üzere konu 3 aşağı 5 yukarı eski filmle aynı. Bu biraz daha güncelleşmiş bi konu olmuş. Filme ilk başladığınız anda sonunun ne olacağı ve filmin nası geçiceği belli ama seyredilmesi kolay olduğu ve Jackie Chan oynadığı için eğlenceli bir film sayılabilir. Ben izlerken sıkılmadım hatta sonunu bile bile merak ettim son güne bıraktığım son 45 dakikasını :)...

Sonuç olarak boş zamanlarınızda çok yorgunum ciddi bişii izleyemicem derseniz bu filmi tavsiye ederim heleki iyi filmlerin sayısının çok çok azaldığı şu son dönemde bu film eğlenceli sayılır...Filmin Özeti :
12 yaşındaki Dre Parker, yaşadığı Detroit'te mutlu bir hayat sürmekteyken, annesinin işleri nedeniyle Çin'e taşınmak zorunda kalır. Çin'deki yaşama uyum sağlayan Dre, sınıf arkadaşı Mei Ying'e aşık olur. Aslında birbirlerine karşı hissettikleri karşılıklıdır, ama aradaki kültürel farklılık bu dostluğu zora sokar. Bu da yetmezmiş gibi, okulun karate yıldızı Chang belalısı haline gelir.Dre, bir Kung Fu ustası olan Mr. Han'la tanışır ve iyi bir dövüşçü olmak için onun yardımını ister. Mr. Han ise bu sporun dövüş ve şiddet için değil, olgunluk ve kontrole için kullanıldığını gösterecektir.Not : Bilgiler "sinemalar.com" dan alınmıştır... (www.sinemalar.com/film/40821/The-Karate-Kid/)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder